Social icons

ON MY MIND21 Black is always the best idea when I have nothing to wear. This is also my favourite color during the summer, but when it comes to the fall weather, I have a few simple rules. I choose some leather and textural pieces to highlight the power of the color. How to wear a black total look this season? I would love to add some classic accessories and statement jewellery. You can wear this combination all year around and always look chic.

Czerń to moja tajna broń, gdy wydaje mi się, że nie mam co na siebie włożyć. To kolor, który najchętniej noszę latem, ale jeśli chodzi o jesienną aurę, mam kilka prostych zasad. Wybieram skórę i różnorodne kroje, aby podkreślić siłę koloru. Jak nosić czarny "od stóp do głów"? Do czarnych ubrań dodaję klasyczne dodatki i złotą biżuterię. To połączenie, które nigdy mnie nie zawodzi.


ON MY MIND Bottega Veneta dress, Totême leather jacket, The Row mid-heel sandals, Bottega Veneta bag, Completedworks quartz & gold-vermeil drop earrings


2 comments

  1. Sukienki Bottega Veneta są obłędnie piękne, tylko te ceny...

    ReplyDelete
  2. Czy możemy sie spodziewac postu o wycieczce po Kalifornii? Zdjęcia na instagramie były naprawde niesamowite! Byłoby super zobaczyć Wasze travel itinerary i ulubione miejsca czy knajpki :) Dzieki za ciagle inspiracje i pozdrowienia!

    ReplyDelete