Social icons

SIDNEIGUM2 SIDNEIGUM6a SIDNEIGUM3 SIDNEIGUM1 SIDNEIGUM5 I noticed a lot of brands who follow the Celine aesthetics recently. It looks like they have a chance to succeed. Sid Neigum is one of them and impressed me with his latest collection. Maybe I'm exaggerating, but the distinctive model reminds me of the first campaigns made by Juergen Teller for Celine. The Pheobe Philo and Jurgen Teller duo introduced new aesthetics to fashion years ago, which have stayed in our hearts till today.

Sid Neigum reaches for demanding cuts and materials in his latest collection. There are pleats, heavy velvets and jacquards. There is an impression that all is smooth and light despite the use of non-standard materials. Details in the form of ribbons, ties, or drapes beautifully emphasize and envelop the body. The collection is based on a cost-effective color with a few stronger accents. Fantasitc interior completes the effect. I am looking forward to his next collections - I suspect that soon he will be well recognized.

W ostatnim czasie pojawiło się wiele nowych marek i projektantów, którzy dzięki masowemu podążaniu za stylistyką domu mody Celine, mają szansę na sukces. Do jednych z nich należy projektant Sid Neigum, który zachwycił mnie swoją najnowszą kolekcją. Może przesadzam, ale charakterystyczne modelki bez makijażu przypominają mi pierwsze kampanie stworzone przez Juergena Tellera dla Celine, który gardzi smakowitą i łatwo przyswajalną estetyzacją. Duet Pheobe Philo i Jurgen Teller przed laty wprowadzili do mody nową estetykę, która na dobre zawładnęła serca po dziś dzień.

Sid Neigum w swojej najnowszej kolekcji sięga po wymagające kroje i materiały. Pojawiają się plisy układające się pod różnymi kątami, ciężkie aksamity i żakardy. Ma się wrażenie, że całość jest płynna i lekka pomimo użycia niestandardowych materiałów. Detale w postaci kokard, wiązań, czy drapowań pięknie podkreślają i otulają sylwetkę. Kolekcja bazuje na oszczędnej kolorystyce z kilkoma mocniejszymi akcentami. Fantastyczne wnętrze stanowi idealne dopełnienie. Z niecierpliwością czekam na kolejne kolekcje projektanta. Podejrzewam, że już niedługo będzie o nim głośno.


Images via Vogue

4 comments

 1. Też zauważyłam trend na brzydotę i dziwne ubrania. Wcześniej Celine wyróżniało się tą stylistyką. Kolekcja jest świetna, z chęcią znalazłabym miejsce w mojej szafie na czarno-biały komplet.
  Pozdrawiam

  ReplyDelete
 2. Super kolekcja! Nie znałam tego projektanta!

  ReplyDelete
 3. Jedno jest pewne obok tych ubrań nie da się przejść obojętnie i moim zdaniem właśnie o to chodzi w modzie. Jestem na tak :)

  ReplyDelete
 4. The entire collection is stunning, my personal favourite is last dress, it looks so elegant and unique, I've never seen anything like it! <3
  Kinga xx
  http://rockthisrunway.com/

  ReplyDelete