Social icons

IMG_4261 IMG_4252
photos by Bartek Szmigulski//I must admit that blogs are a huge part of my daily inspirations. If I am not convinced about the new purchase, I check out my favourite blogs. I can follow trends there much quicker than in magazines. It has made my shopping easier and lets me distance from all available goods. However, I often just fall for something that I find on a blog.
I remember pearl jewelry from my childhood and Chanel collections. If the beautiful Sophie Bille Brahe earrings had not have appeared on several blogs, my jewelery fascination for the new season would be totally different. Gold and pearls are definitely number one this spring and summer.


Przyznam szczerze, że oprócz magazynów o modzie, to blogi są moją największą inspiracją. Często gdy nie jestem pewna zakupu przeglądam ulubione strony, w celu w poparcia swojej decyzji. Sezonowe trendy zanim pojawią się w magazynach, od dawna goszczą już na setkach blogów. Pozwala mi to nabrać dystansu do wszystkiego co oferują projektanci i sklepy. Oczywiście często zdarza się zupełnie odwrotnie, kiedy oglądam coś na blogu i wpadam po uszy.
Biżuterię z pereł pamiętam z dzieciństwa i pokazów Chanel. Przez wiele lat zapomniana, teraz wraca z podwójną siłą. Pewnie gdyby nie przepiękne kolczyki Sophie Bille Brahe, które pojawiły się na kilku blogach, moje biżuteryjne fascynacje na nowy sezon wyglądałyby inaczej. Złoto i perły to zdecydowanie numer jeden tej wiosny i lata.


Chanel inspired pearls necklace/FrontRowShop, gold brancelet/YES, vintage gold shell necklace with pearl, nacklace with crystal/Dyrberg Kern, vintage pearls earrings

6 comments

 1. vintage gold shell necklace with pearl / Cudowny, powinnaś mu poświęcić jedno osobne zdjęcie, bo jest wyjątkowo piękny.
  A co do kolczyków SBB - to o tym jak unikalny i niesamowity to jest design niech poświadczy tempo w jakim rozeszła się ta biżuteria, cena wcale nie była taka przystępna, ale naprawdę byłam gotowa wydać i je mieć - spóźniłam się niestety i zostało mi wzdychanie do zdjęć Emmy Leth.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nie uwierzysz, ale ta złota muszelka z perełką to pamiątka mojego chrztu. Moi rodzice chrzestni wybrali właśnie taki łańcuszek zamiast tego z wizerunkiem Matki Boskiej.

   Delete
 2. Ogromnie się cieszę, że perły wracają do łask, bo będzie trochę zróżnicowania w dostępnych propozycjach i jak widać też odrobina nowoczesności i szaleństwa. Jak miałam kilka lat i ubierałam się w rzeczy mojej mamy, naszyjnik z pereł był jednym z faworyzowanych dodatków - ten chłód na szyi!
  Złoto w kolorze żółtym to nie mój wybór, ale oglądając kolekcje SBB jestem zauroczona i myślę nad zakupem czegoś podobnego... Jeśli pokażesz więcej złota, jest duża szansa, że w końcu się złamię ;)

  ReplyDelete