Sunday, 1 December 2013

ILLUMINATE

988746_663800736974824_511668799_n
//Last Tuesday I have participated in the latest Ania Kuczynska show - queen of Polish Fashion. ILLUMINATE collection is the epitome of summer lightness. The colors are not accidental; bright blue, powder pink, the color of denim, candy orange, and of course black and white. Craftsmanship, sexy cracks, pleats and modern cuts are trademarks of Ania Kuczynska clothes. Don't miss video from the show. You will be delighted as I am! 


Moda gna coraz szybciej do przodu, projektantów przybywa na potęgę, a ubrania atakują nas z każdej strony. Trudno trzymać ster w rękach, kiedy morze oczekiwań jest tak wzburzone. Okazuje się, że to bardzo trudna bitwa, z której zwycięsko wychodzą tylko nieliczni. Ania Kuczyńska to bez wątpienia ostoja w Polskiej Modzie. Idzie własną, konsekwentnie wydeptaną ścieżką, nadal zaskakując i zachwycając.

Najnowszą kolekcją ILLUMINATE pokazuje, że kwintesencją udanej kolekcji jest autorskie kreowanie sylwetki, tworzenie trendów, a nie ślepe podążanie za nimi. Projektantka inspiruje się mistyczną symboliką, która sprawia, że odbieramy jej projekty jeszcze silniej, również przez pryzmat duchowości. Jej ubrania to nie tylko wizytówki, ale przede wszystkim część nas, oderwana od masowej mody. Kolekcja ILLUMINATE to uosobienie letniej lekkości. Kolory są nieprzypadkowe; jasny błękit, pudrowy róż, kolor dżinsu, landrynkowy oranż i oczywiście czerń i biel. Kunsztowne wykonanie, seksowne pęknięcia, plisy i surowe kroje to znaki rozpoznawcze kolekcji Ani Kuczyńskiej. Nie obyło się bez zaskoczeń. Dziergane kołnierzyki, mocny kolor, grube ramiączka, rzędy malutkich guzików (kojarzących się ze stylem pensjonarskim), skórzane pasy i kamizelki oraz specjalnie stworzone na potrzeby kolekcji, hiszpańskie espadryle. Nowoczesne kroje idealnie współgrały z etnicznymi elementami. Również miejsce prezentacji, Galeria Raster, jak i cała oprawa czyniły wydarzenie wyjątkowym.

Cały czas mam przed oczami migawki z pokazu, ale zamiast modelek widzę siebie w delikatnych sukienkach, jedwabnych topach i zamaszystych płaszczach. Moda Ani to bez wątpienia obiekt pożądania i nikogo chyba już nie dziwi, że wszystko czego dotknie, zamienia się w złoto.


Photo&video/Piotr Dębski

6 comments:

 1. i to jest prawdziwa moda, prosty pokaz a jak zachwyca!

  ReplyDelete
 2. Uwielbiam Anię za to, że potrafi połączyć prostotę z nowoczesnością. Nie potrzebuje rzucających się w oczy nadruków, szalonych konstrukcyjnych urozmaiceń, mimo, że konstrukcja jest niebanalna.
  Cała kolekcja dla mnie jest niezwykle kobieca, ale w żaden sposób nie wulgarna. Widać lekkość, płynność i zwiewność. I tak jak wspomniałaś, Ania idzie swoją drogą, nie patrząc na innych projektantów. I chwała jej za to!

  ReplyDelete
 3. jestem na duże TAK! lekkość i eteryczność to lato wg. Ani Kuczyńskiej, ciekawe jak z cenami...

  ReplyDelete
 4. https://www.facebook.com/events/460914954018007/

  Widziałaś? Ania Kuczyńska będzie dostępna w naszym rodzinnym mieście Łodzi! :)))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tak, widziałam przed chwilą. Bardzo się cieszę!

   Delete