Saturday, 22 December 2012

20121220

IMG_8042 IMG_8059 IMG_8032 IMG_8050 Wielki, kaszmirowy sweter był jednym z najlepszych zakupów w ostatnim czasie. To może wydawać się śmieszne, ale wszystkie z moich ostatnich zakupów zdają się być tymi najlepszymi. Wynika to pewnie z tego, że w tym sezonie były wyjątkowo przemyślane i mogę policzyć je na palcach jednej dłoni.
Moim postanowieniem noworocznym z pewnością będą przemyślane zakupy, z mniejszą ilością ubrań z sieciówek. Jakość zdecydowanie łatwiej znaleźć pośród droższych marek. Nie mówię tu oczywiście o przerzuceniu się na Chanel, ale warto zajrzeć co proponują nasi rodzimi projektanci, często z cenami podobnymi do tych z Zary. A Wy co myślicie o wspieraniu polskiego przemysłu mody?

//Oversize, cashmere sweater was one of my best purchases recently. It may seem funny, but from all my recent purchases it seems to  be the best. This is probably due to the fact that this season was very thoughtful to me, and I can count my new clothes on the fingers of one hand.
My New Year's decision will certainly be thought-shopping, with fewer clothes sieciówek. Quality is much easier to find among the more expensive brands. Of course I'm not talking about Chanel clothes. But domestic designers are worth taking a look.coat/ZARA, cashmere knit and necklace/MMM for h&m, jeans/COS, boots/ZERO ZERO, bag/Sheinside

24 comments:

 1. ale fajowa torebka :)

  ReplyDelete
 2. Zgrałyśmy się z tekstami nawiązującymi do wspierania polskich projektantów ;D Strój jak zawsze - perfekcyjnie prosty.

  ReplyDelete
 3. Faktycznie, ten golf prezentuje się rewelacyjnie :)

  Pozdrawiam!
  Aneta z Clear Taste

  ReplyDelete
 4. Gdzie kupilas buty?

  Oliwko, ile masz wzrostu?
  Co studiujesz, który jesteś rocznik? :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Więc po kolei :) Mam 174 cm wzrostu, rocznik 92, a studiuje Architekturę i Urbanistykę na Politechnice Łódzkiej. Buty natomiast kupiłam na stronie sklepvintage.pl

   Pozdrawiam Świątecznie!

   Delete
 5. Zgadzam się z notką, w ogóle mam prawie identyczną marynarkę z second handu

  ReplyDelete
 6. Uważam, że niektórym polskim projektantom się w dupach (przepraszam za kolokwializm) poprzewracało z tymi cenami. Za kogo oni się uważają?

  Jak najbardziej popieram kupowanie w zwykłych polskich sklepach (sama kupiłam na wesele jedwabną sukienkę za 99 zł) i wspieranie rodzimej produkcji. Jednak w polskich realiach musimy mieć zapewnione polskie ceny :)

  No i oczywiście musimy zwracać również uwagę na jakość. Nie kupię nawet od polskich projektantów w rozsądnej cenie niczego z poliestru.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jeśli masz na myśli "polski" sklep stacjonarny, podejrzewam, że mylisz pojęcia, bo tam są ubrania ściągane z hurtowni, szyte w Chinach, zwykłe sklepy z zaopatrzeniem jak na targowiskach, do rodzimej polskości w modzie nic one nie mają. I co to znaczy, za kogo się Polscy projektanci uważają? Cena zależy od materiału, popularności, mnóstwo czynników składa się na cenę. Są różni projektanci, którzy szyją do różnej warstwy konsumentów. Ja np nie kupię sukienki od Wolińskiego za 4tysiące, ale u Pauliny Dziemiańczuk za 300zł już kupię.

   Delete
  2. A ja jestem skłonna zapłacić za T-shirt 120 zł, ale 299 już nie. A moja sukienka była szyta w Swarzędzu, kosztowała 99 zł, jest produkcji polskiej. Nie znoszę krzywo uszytych T-shirtów "Made in China", wobec tego nie kupuję w hurtowniach...
   A jeśli mówimy o warstwach klientów - to wiem o co chodzi. Chodzi o segmentację rynku i dzielenie ludzi na lepszych i gorszych (tylko inaczej się to nazywa). Dla "lepszych" daje się wysoką cenę i przyszywa metkę, dla plebsu nie przyszywa się metki. Koszt produkcji prawie ten sam. Powtarzam - we łbach im się poprzewracało. Umiaru nie mają.

   Delete
 7. Duet swetra i naszyjnika - ideał!
  I oczywiście jestem za polskością :-)

  ReplyDelete
 8. Ja jestem jak najbardziej za, zaopatruję się u ManaMana, Magdy Hasiak, Pauliny Dziemiańczuk i kilku innych nazwisk ;) A ceny nawet mniejsze jak w Zarze!

  ReplyDelete
 9. sweter super, ale ten naszyjnik wygląda jak dla krowy.

  ReplyDelete
 10. jestem jak najbardziej na tak warto sięgać to co dobrej jakości a to często mamy pod ręką

  ps. Wesołych Świąt

  ReplyDelete
 11. wszystko świetnie :) każdy element jest idealny.

  ReplyDelete
 12. Tragiczny ten "naszyjnik", jak łańcuch na bydło.

  ReplyDelete