Wednesday, 31 October 2012

FASHION WEEK POLAND: MICHAŁ SZULC


Tak jak pisałam już wcześniej, w tym roku wyjątkowo mało kolekcji powodowało szybsze bicie mojego serca. Jedną z tych, którą w całości chciałabym mieć w swojej szafie to z pewnością VIOLENT, jednego z najbardziej wizjonerskich polskich projektantów, MICHAŁA SZULCA.

Na wybiegu dumnie przechadzały się pewne siebie i nowoczesne kobiety, a ich stroje przywodziły na myśl uniformy, w których czujemy się jak w drugiej skórze. Wszystkie ubrania były pięknie skrojone i odszyte z niezwykłą dbałością o szczegóły (tak, miałam tą przyjemność dotknąć i sprawdzić wszystko własnymi palcami). Mimo, że kolekcja zachowana była w sportowym duchu, obyło się bez nudnych dosłowności. Prym wiodły geometryczne kurtki i płaszcze, a ortalionowe spodnie i (znakomite) szerokie szorty, dotrzymywały im kroku. Również stylizacja zasługuje na gromkie brawa, ciemne okulary na nosach modelek i wielkie bejsbolówki ozdobione sloganem z nazwy kolekcji, to nieodłączne atrybuty wiosenno-letnich strojów. Nie mogłabym zapomnieć o absolutnie genialnym wynalazku - pasku ujarzmiającym długie włosy, doszytym do kurtek i płaszczy. To coś na co moje włosy czekały całe życie! :)

Nie obyło się bez skojarzeń, tak jak napisał Michał Zaczyński słowo VIOLENT bezsprzecznie opisuje estetykę policyjną, a wielkie czapki to niby koguty z radiowozów. Ja dorzucę jeszcze coś od siebie. Kobieta Michała Szulca to istna bestia przechodząca się po ulicach wielkiej metropolii. Na ramiona ma narzucony płaszcz w kolejny kultowy wzór stworzony przez projektanta. To z pewnością zebra, ale czy ta dzika pasąca się wśród traw sawanny, czy ta leżąca na ulicach pośród miejskiej dżungli? Wybór należy do Was!
A Panu, Panie Szulc, GRATULUJĘ!


photos: me

7 comments:

 1. zdecydowanie jeden z najlepszych polskich projektantów, mnie urzekły te kanciate bomber jackets! połączenie sportu i elegancji to zdecydowanie ostatni hit, i Pan Michał wykorzystał to genialnie! życze Ci zebys mogla miec cala ta kolekcje, bo chetnie byc Cie w niej zobaczyla :) xx
  www.aniacyk.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Ty robiłaś zdjecia? Szacun! A kolekcja MISTRZOWSKA!

  ReplyDelete
 3. Moja ulubiona kolekcja na FW, chociaż sama raczej niczego bym nie założyła. No i modelki - było widać ich pewny krok, radość z pokazu. Takiego zachowania nie widuje się zbyt często, przynajmniej nie w Łodzi! To było naprawdę super.

  ReplyDelete
 4. szacuneczek za fotki, za możliwość pomacania ciuchów i za tekst. kolekcja - marzenie!

  ReplyDelete
 5. kurtki dobrze skrojone i to zwróciło moją największą uwagę.

  ReplyDelete
 6. super kolaż!!! super kolekcja!

  ReplyDelete
 7. Odważnie odsłonięty brzuch to zupełnie nie mój klimat, ale sportowe kurtki czy szorty z chęcią widziałabym w swojej szafie. Plus to srebrne cudo!

  ReplyDelete