Sunday, 22 April 2012

FWP DAY 2: OFF SHOWS: MALDOROR, PAULINA PLIZGA

IMG_9625
IMG_9612
IMG_9602
IMG_9611

IMG_9609
IMG_9619
MALDOROR
Sama nie wiem co napisać o tej kolekcji. Może zacznę od tego, że jakieś okrojone zdjęcia ubrań mogłam zobaczyć dopiero na komputerze. To co działo się na prezentacji kolekcji (tak, prezentacji, bo pokazem nie można tego nazwać) to jakiś koszmar. Modele ustawieni pod ścianą, a wokół nich ściana fotografów. Jakimś cudem zdołałam przepchnąć się do przodu i zrobić kilka kiepskich zdjęć. Co do samych ubrań sportowe fasony bardzo mi się podobają, a ortalionowe materiały są ciekawą bazą pod sukienki i kurtki. Mimo, że zawsze z niecierpliwością czekam na pokazy Maldorora, to tym razem jestem rozczarowana. Nie kolekcją, ale tym, że tej kolekcji faktycznie zobaczyć nie mogłam.


IMG_9569
IMG_9570
IMG_9591
IMG_9573
PAULINA PLIZGA
Kolekcja o której mogę powiedzieć: "zupełnie nie w moim stylu". Trudno mi napisać cokolwiek na jej temat, ponieważ nie wywołuje we mnie żadnych uczuć. Nic mnie ani nie zachwyciło, ani nie zgorszyło. Wam zostawiam do obejrzenia te cztery zdjęcia, a Ci głodni większej porcji projektów Pauliny Plizgi, w sieci znajdą dokumentację całej kolekcji.

5 comments:

 1. Tak, Maldoror to była jakaś katastrofa! Ale zdjęcia wyszły Ci świetne! :)

  ReplyDelete
 2. Maldoror chciał chyba odejść od schematu ale takie posunięcia jak widać nie zawsze wychodzą na plus. Moja uwagę zwróciły akcesoria i ciekawe faktury. Ubrania musialabym zobaczyć w ruchu(albo całe sylwetki w całości, nie scisniete w jedną masę) aby cokolwiek o nich powiedzieć. Pierwsze skojarzenie na widok pomarańczowego ortalionu - amerykańscy skazancy z więzienia o zaostrzonym rygorze. Plizga mną też nie wstrząsa, nie te materiały i fasony. Jakieś to wszystko nijakie.

  ReplyDelete
 3. super post, czuję jakbym tam była razem z Tobą! :)

  ReplyDelete
 4. No nie!!! TYle mnie ominęło!!! WIedziałam, że to jednak błąd nie wrócić na niedziele do Łodzi... No nic.. U mnie relacja z piątku z FW i ze Złotej Nitki, zapraszam w wolnej chwili na małą lekturę! :)
  pozdrawiam
  http://jakajakayka.blogspot.com

  ReplyDelete