Monday, 19 September 2011

PRADA fall winter 2011


Video kampanie to bardzo ciekawe zjawisko w świecie mody. Często zdjęcia już nie wystarczają, a ubrania są również reklamowane na interaktywnych stronach internetowych i krótkich filmikach. Projekty Prady zachwycają co sezon i również bez względu na sezon możemy oglądać je w słynnych już modowych filmikach.
Nowe, długo wyczekiwane video wzbudziło we mnie mieszane uczucia. Pomimo pięknych ubrań i świetnej muzyki zachowanie modelek wydaje się być kontrowersyjne. Może nie są to same gesty, ale połączenie młodego wieku dziewczyn i wykonywanych przez nie ruchów. Niestety mnie taka scena kojarzy się z jednym (i z pewnością nie tylko mnie). Może gdyby wiek modelek przekraczał 20 lat kampania byłaby intrygująca i przyspieszała bicie serca. Ale jest niestety wulgarna.
Znając świat mody, wszystkim chodzi o szokowanie. Ta kolekcja Prady na pewno długo pozostanie w pamięci, bo przecież nie od dziś wiemy, ze skandal, szok i nagość sprzedaje się najlepiej.

Video campaign is a very interesting phenomenon in the fashion world. Prada designs delight every season and also regardless of the season we can watch them in the famous fashion films.
New, long-awaited video aroused mixed feelings in me. Despite the beautiful clothes and great music, models behavior seems to be controversial. Maybe these are not the same gestures, but the combination of young age and sexy geastures. Maybe if the models age was 20 years, campaign would be intriguing and accelerated heartbeat. But it is unfortunately vulgar.
As we know the world of fashion, is all about shock. This collection of Prada's certainly memorable, because it is not from today. We know that the scandal, shock and nudity sells best.

11 comments:

 1. eee bez przesady,a tak duzo tych kontrowersyjnych gestow nie bylo. nie jestem znawca mody ale i modelki i ubrania (polaczenie, poszczegolne elemenyt sa calkiem calkiem) i sceneria - o zgrozo! czy to charakterystyczne dla prady? jesli nie, to jest to faktycznie kontrowersyjna reklama...

  ReplyDelete
 2. Modelka z ostatniego ujęcia jest śliczna, ale pozostałe to jakaś porażka, no ale nie o modelki się tutaj rozchodzi. Nie lubię wężowych wzorów, jednak cała reszta ubrań i dodatków to czysta finezja. Prada jak zwykle zachwyca ;)

  ReplyDelete
 3. Osobiście nie widzę w tym nic wulgarnego, raczej subtelną grę pozorów. Poza tym warto pamiętać, że Prada jest włoską marka, oni mają zawsze lekko skrzywione pojęcie seksualności: coś co nas być może szokuje, dla nich nie odgrywa żadnej roli. A swoją drogą uważam, że akurat tę markę byłoby stać na coś więcej. Kolekcja sama w sobie się broni, klip już nie za bardzo.

  ReplyDelete
 4. hmmm taks ie zastanawiam, i w sumie nie uzylabym chyba słowa 'wulgarna'... ale faktycznie, mlodociany wrecz wyglad modelek rzuca sie w oczy w tej kampanii bardziej niz w innych... natomiast podziwiam dopracowanie i przepiekne ujecia.. cud miod!
  pozdrawiam

  ojla.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. Pamiętam jak zaszokował mnie Benetton swoimi nowymi kampaniami. Albo małe modelki z "Vogue'a". Moda to sztuka i, niestety, do każdej działalności artystycznej można dopisać jakąś ideologię. Szkoda :)

  ReplyDelete
 6. Jest w tym filmiku rzeczywiście spory ładunek erotyki, niby delikatnej, a w istocie wulgarnej. Przede wszystkim dlatego, że modelki wyglądają, jak 13-14 latki(make up typu no make up, niewinne dziecięce buzie, miny i gesty lolitek). I zgadzam się z Tobą, że to jest niefajne. Tym bardziej, że ciuchy Prady kupują raczej dorosłe kobiety, a nie nastolatki. Sama kolekcja ok, chociaż ja akurat w Pradzie się nie kocham.
  Pozdrawiam
  Ida

  ReplyDelete
 7. A ja się wynudziłam :P

  ReplyDelete
 8. jeszcze nie jest tak źle - nasze rozerotyzowane wyobrźnie dodają za dużo. jedynie ujęcie (ruch nogami) buty-mini takie bardziej przesadzone. Więcej robi muzyka. Ciuchy prezentują się wspaniale - na zdjęciach z pokazu mnie wręcz odpychały

  ReplyDelete
 9. Przesadzasz :) w filmiku rzeczywiście jest jakaś doza erotyzmu (ogromna w tym moim zdaniem rola piosenki w tle), ale nie jest on ani dosłowny, ani wulgarny. I w filmiku Prady właśnie o to chodzi - nie jest on totalnie kontrowersyjny, ale na tyle niecodzienny, że znajdzie się przynajmniej jedna oburzona osoba - taka, która widzi seks nawet tam, gdzie go wcale być nie musi.
  Rozumiem, że według Ciebie mrużyć oczy, pogłaskać się po nodze, zdjąć buty i skarpetki można tylko po skończeniu dwudziestu lat? Przecież piosenki w ogólnopolskich stacjach radiowych są od tej kampanii bardziej obsceniczne i dosłowne, a na ich słuchanie nie ma żadnych limitów wiekowych.

  ReplyDelete
 10. o tak video jest lepsze od zdjęć, więcej ukazuje ;D
  zapraszam do mnie ;)

  ReplyDelete
 11. A mnie kampania wydaje się szalenie ekskluzywna. Jest intrygująca, uwodzicielska, ale nie widzę w niej nic wulgarnego. Zresztą dziewczyny się ubierają, nie rozbierają.

  ReplyDelete